Ordförande har ordet
Jag vill ta tillfället i akt att hälsa alla medlemmar välkomna till nomineringsmötet den 30/11 kl. 10-12

på Folkets hus i Olofström.

Givetvis utgår betalning, instämpling behövs inte då vi har närvarolista på mötet.

Du som arbetar helgskift och vill vara med på mötet ska meddela arbetsledaren i god tid och stämpla ut när du lämnar företaget. Tiden kodas sedan i Tidinfo med Kod 70 (Tjänsteuppdrag).
På dagordningen står bl. a. nomineringar till IF Metallklubbens styrelse, val av Skyddsombud och Försäkringsinformatörer.

Det kommer också att informeras om vad som hänt vad gäller framtiden för Volvo Cars i Olofström, sedan vi hade vårt senaste välbesökta årsmöte.
Som om inte det vore nog, bjuds det även på fika!

Kan också, med glädje meddela, att i år kommer det att delas ut en julklapp till alla de som är medlemmar i IF Metallklubben.
Måndag den 25/11 startar utdelningen på de lokala IF Metallexpeditionerna på Övre, Södra och Tool&Die, för de som av någon anledning är långtidsfrånvarande och befinner sig utanför företaget finns möjlighet att hämta ut sin julklapp på Ugglan.
Anslag med tider för utdelning finns uppsatta vid respektive expedition, Ugglan har ordinarie öppettider kl. 07:00-15:00, ev. ändringar meddelas på klubbens hemsida.

Björn Olsson

X

Genom att fortsätta använda denna webbplats godkänner du användandet av cookies. mer information

Dina cookie-inställningar för denna webbplats är satt till ”tillåt cookies” för att ge dig den bästa upplevelsen. Om du fortsätter använda webbplatsen utan att ändra dina inställningar för cookies eller om du klickar ”Godkänn” nedan så samtycker du till detta.

Hantering av personuppgifter
Vi lagrar inga personuppgifter om dig!
EU:s nya dataskyddsförordning, General Data Protection Regulation (GDPR), trädde i kraft den 25 maj 2018. Förordningen ersatte personuppgiftslagen, PuL, och påverkar hur man hanterar personuppgifter.
Personuppgifter är alla uppgifter som direkt eller indirekt kan knytas till dig som person. Vi på Verkstadsklubben Volvo Olofström hämtar inte några uppgifter om dig som besökare och lagrar inga personuppgifter.

Cookies
Den här webbplatsen använder cookies (kakor). En cookie är en kort textfil som lagras i din dator. Webbsidor använder cookies för att komma ihåg dig och spara val du har gjort.
Även utan att vara inloggad kan en webbplats komma ihåg saker om dig nästa gång du besöker webbplatsen och automatiskt fylla i formulär med de svar du givit tidigare. Cookies kan inte innehålla kod och leder därför inte till säkerhetshot som virus eller spionprogram.
Det är bara webbplatsen som satt en cookie som kan läsa sin egen cookie. Det finns olika typer av cookies, sessions-cookies, fasta cookies och tredjeparts cookies.

Lagring av cookies
Om du inte vill tillåta lagring av cookies i din dator kan du stänga av den möjligheten i webbläsarens säkerhetsinställningar. Då lagras inga cookies i din dator och användning av session cookies eller tredjepartscookies upphör. Du kommer då dock inte kunna använda vissa funktioner på vår och andras webbplatser.

Mvh Verkstadsklubben Volvo Olofström

Stäng